Marmaray’da Çalışmalar Yeniden Başladı

Marmaray’da geçtiğimiz yıldan bu yana duran çalışmalar yeniden başladı. hurriyet.com.tr’den Aysel Alp’in yaptığı habere göre, Ulaştırma Bakanlığı, Marmaray inşaatını yapmakta olan, ancak maliyet artışı nedeniyle çalışmaları durduran OHL-Dimetronic konsorsiyumu ile anlaştı. Anlaşmaya göre Marmaray’ın çalışma takvimi şu şekilde olacak:

Gebze – Pendik Hattı : Halen iki hattın tamamlandığı ve hızlı tren tarafından kullanılmakta olan bölüme üçüncü hat yapılacak. Böylece tek hattan hızlı tren ve diğer trenler çalışırken, iki hatta Marmaray hizmet verecek. Bu hattın 2015 sonunda tamamlanması konusunda anlaşıldı.

Halkalı-Ayrılık Çeşmesi Hattı : Halen sadece hat söküm çalışmalarının yapıldığı bölümde üç elektrikli hat inşa edilmesi ve istasyonların Marmaray’a uygun hale getirilmesi gerekiyor. Bu bölümün Eylül 2016’da tamamlanacağı belirtiliyor.

Ayrılık Çeşmesi-Pendik Hattı : Bu bölümde de sadece hat söküm çalışmaları tamamlandı. Elektrikli üç hattın inşa edileceği bölümün tamamlanması ile, hızlı trenlerin de Haydarpaşa’ya kadar gelmesi mümkün olacak. Bu bölümün 2016 sonunda tamamlanacağı belirtiliyor.

Hürriyet milyonlarca İstanbullu’nun beklediği yeni takvimi açıklıyor

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s